Založ si blog

Bratislava – zasľúbený raj pre skládky

Prečo sa nelegálnym skládkam v Bratislave tak darí? Nielen šéf OLO, ale aj poslanec Buocik má blízko k Vassal EKO

Nelegálna skládka v Podunajských Biskupiciach je témou, ktorú dúfam neumlčí nikto. Pohár trpezlivosti pretiekol u všetkých normálnych. Ekologická katastrofa už prepukla.

Prečo sa ale človeku, ktorý likviduje životné prostredie v Bratislave, tak darí? A prečo to je až od tohto volebného obdobia, a nie predtým? Žeby to bolo vďaka tomu, že má blízko k voleným zástupcom ľudu, ktorí nás majú zastupovať, a pritom zrejme bojujú namiesto ľudí za toxický odpad?

 

Milióny od mesta

Michal Kováč je majiteľom firmy Vassal EKO. V jej dvore v intraviláne Bratislavy sa nachádza otrasná nelegálna skládka. A práve od roku 2016 tam odpadky vozí aj bratislavský komunálny podnik OLO. Vassal EKO od roku 2016 fakturoval OLU už spolu 3 milióny eur. V roku 2016 Vassal EKO fakturoval OLU služby v objeme 889 tisíc eur, v roku 2017 až 1,8 milióna eur a tento rok zatiaľ 334 tisíc eur.

Riaditeľa OLO pritom nafotili s majiteľom Vassal EKO Michalom Kováčom, ako si spolu užívajú letnú dovolenku na luxusnej jachte. To by vysvetľovalo, prečo sa Vassalu zrazu začalo v práci pre OLO tak dariť.

Lenže chobotnica je prerastená zrejme ešte hlbšie.

 

Poslanec Ján Buocik

Michal Kováč má blízko nielen k šéfovi OLO, ale aj k poslancom mesta, ktorí ho majú kontrolovať. Teda, podľa údajov obchodného registra, aspoň k jednému z nich.

Poslanec Ján Buocik je advokát, ktorý zastupuje Ružinov. V minulosti bol aj ružinovským vicestarostom.

 

A teraz kvízová otázka:

S kým má mestská časť Ružinov zmluvu  uzavretú zmluvu o odvoze odpadu?

Uhádli ste!

S firmou Vassal EKO.

 

Ľudia, ktorí Buocika poznajú, ho opisujú ako falošného človeka, ktorý prezlieka kabáty. Prisťahoval sa do Bratislavy a hneď začal kariéru ako pravá ruka ružinovského starostu Pavla Kuboviča, ktorý sa „preslávil“ hlavne tým, že išiel po ruke developerom, ktorí sa snažili zastavať každý kút tejto peknej mestskej časti. Podľa niektorých mal práve Buocik slúžiť ako Kubovičov mafiánsky pokladník, pod zásterkou funkcie riaditeľa jeho kancelárie.

 

Buocik a Kováč v obchodnom registri

Ján Buocik sa stal mestským poslancom v roku 2014. Hneď sa stal súčasťou „primátorskej väčšiny“ Iva Nesrovnala, ktorá na jeseň roku 2015 schválila vymenovanie riaditeľov mestských podnikov. Aj OLO. Verejnosť, Transparency International, aj niektorí slušní poslanci pritom kritizovali netransparentnosť výberových konaní, ktoré Buocik podporoval.

A hneď od nasledujúceho roka – 2016, sa začalo Vassalu dariť. Možno vďaka kontaktom Kováča s Buocikom.

Michala Kováča, konateľa a majiteľa Vassal EKO, totiž nájdeme spolu s Jánom Buocikom v jednej a tej istej firme – Lomas, s. r. o..

Je náhoda, že sa firme Vassal EKO začalo na meste Bratislava dariť práve vtedy, keď majiteľ Vassalu od Buocika kúpil firmu?

Je len náhoda, že Ján Buocik predal Kováčovi firmu práve v okamihu, keď sa stal poslancom mesta za Ružinov?

 

 

 

A je len náhoda, že Buocik hlasoval za generálneho riaditeľa OLO Cimmermana, ktorý sa s Kováčom pozná, hoci všetci slušní ľudia a mimovládne organizácie upozorňovali na netransparentné výberové konanie?

 

Buocikova chobotnica

 

 

 

Nie je tých náhod náhodou trochu priveľa?

Ján Buocik zjavne nezaháľa. Rozhodol sa opustiť svoj luxusný byt v novostavbe RETRO (proti ktorej v minulosti akože „bojoval“). Odkedy sa stal mestským poslancom (a odkedy sa zároveň začalo Vassalu dariť v OLO), stavia si superluxusnú vilu v ružinovskom Prievoze. A minulý týždeň ohlásil aj svoju kandidatúru na starostu Ružinova.

 

 

Ján Buocik, lobbista developerov a lobbista skládkarov, tak má zrejme ešte väčšie plány. A kým sa Bratislava nezbaví ľudí, ako je Buocik, budú naše mesto stále ničiť developeri a nelegálne skládky.

Ružinovský starosta informuje o tom, čo mu vyšlo a čo nie

06.09.2018

Voľby sú v plnom prúde a kandidáti na primátora, starostov a poslancov na nás vyskakujú zo všetkých strán. Výnimkou nie je ani komunálna stálica Ružinova, starosta Dušan Pekár. O Dušanovi viac »

Kto potrebuje znepriateliť chodcov a cyklistov?

20.03.2018

Za všetkým hľadaj peniaze hovorí stará múdrosť. V tejto dobe by som to aktualizoval – Za všetkým hľadaj profit. Ak sa niečo zomelie na politickej scéne je nutné za tým hľadať niekoho, viac »

Máme na Slovensku ďalšiu kauzu „Váhostav“ na český spôsob?

12.06.2017

Máme to tu opäť. Jedna z najväčších káuz, ktorá zamávala Slovenskom bola kauza Váhostavu. Asi ju netreba bližšie približovať. Množstvo nevyplatených faktúr pre dodávateľov, živnostníkov, viac »

viktor orbán

Orbán navštíti vo februári Bielorusko, zrejme ho prijme aj Lukašenko

17.01.2019 19:40

Orbán ešte u Lukašenka na oficiálne návšteve nebol

Mobil, internet, vidiek

Slovensko začína uvoľňovať frekvencie pre mobilné siete 5. generácie

17.01.2019 19:15

Frekvencie z frekvenčného pásma 700 MHz sú na Slovensku používané na digitálne pozemské televízne vysielanie. To zostane zachované.

kalavská

Kalavská sa stretla s vedením Neurochirugickej kliniky UNB

17.01.2019 18:54

Rokovali aj o novej technike.

marianka, starosta,

VIDEO: Zapálili mu auto. Nesúhlasil s praktikami stavebníkov

17.01.2019 18:15

Tlak investorov na stavbu nových domov je v posledných rokoch silný.

petermurgas

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 18127x
Priemerná čítanosť článkov: 4532x

Autor blogu

Kategórie