Založ si blog

Kto potrebuje znepriateliť chodcov a cyklistov?

Za všetkým hľadaj peniaze hovorí stará múdrosť. V tejto dobe by som to aktualizoval – Za všetkým hľadaj profit. Ak sa niečo zomelie na politickej scéne je nutné za tým hľadať niekoho, kto zo vzniknutej situácie bude ťažiť. To isté mi napadlo, keď mi na FB vyskočilo vyhlásenie cyklokoalície, v ktorom sa jej predstavitelia silno rozčuľovali, že im Ja a Ty zrušilo cyklotrasu, priam až medzinárodného významu. Dokonca na to zákerne využili na to smrť novinára Kuciaka a pod rúškom prebiehajúcich  demonštrácií vymazali značenie z povrchu promenádneho.

 

Aktivistov z Cyklokoalície som si doteraz vážil pre ich čistý a jasný úmysel – podporovať cyklodopravu v Bratislave, poukázať na benefity a vyvolať rokovania so zodpovednými na tému bicykel v meste. Nečakal som, že ich ego narastie až do takýchto obludných rozmerov a budú sa snažiť všetkým vnucovať svoj názor a dokonca robiť nátlak, aby sme už iný dopravný prostriedok ako bicykel, v Bratislave nikdy nepoužili. Nečakal som, že sa začnú vyvyšovať nad všetkých – nad šoférov, nad MHD, nad nás chodcov. Neviem, kedy sa im toto stalo, že dokonca prezentujú vykonštruované jednostranné stanoviská, v ktorých neváhajú zneužívať tak vážnu vec, akou zabitie človeka určite je. Prečo nenapíšu, že boli pri spoločných rokovaniach s mestom, s developerom aj s ostatnými kompetentnými a dohodli sa. Prečo nepovedia, že na meste je už odborníkmi kompletne vypracovaná štúdia na vybudovanie plnohodnotnej cyklotrasy.

 

Prečo majú potrebu zavádzať, rozpútavať nenávisť a pľuť síru všade naokolo? Za všetkým hľadaj profit… Kto potrebuje rozoštvávať obyvateľov, ktorých nedávno zomkli všetky hrozné udalosti, ktoré sa stali? Kto chce zamerať pozornosť na takú malichernosť, áno malichernosť, že promenáda bude zmiešaným priestorom nás všetkých? Komu to padne na úžitok, že ďalšia relatívne veľká skupina ľudí vyjde v stredu do ulíc a bude protestovať proti niečomu tak absurdnému. Išli by sme, my chodci, do ulíc, keby celú promenádu vyznačili ako cyklistickú trasu (a vtedy by sa už dalo hovoriť o trase medzinárodného významu)? Zas je na koni pištiaca menšina a mlčiaca väčšina je a bude ako vždy ticho. Nechápe, že práve toto hrá niekomu do kariet už niekoľko desiatok rokov.

 

Nevyužívam bicykel celoročne, ale keď je pekne a v práci nemám dohodnuté stretnutie, tak sa rád preveziem na biku. Ak sa ponáhľam idem po ceste a dovolím si tvrdiť, že ohľaduplnosť šoférov k nám cyklistom je podstatne vyššia. Ak sa neponáhľam, idem striedavo po ceste aj po chodníkoch a vtedy som ja ohľaduplný k chodcom. Nemám s tým žiaden zásadný problém a som s tým úplne v pohode.

Píšem to sem preto, aby som ako chodec aj cyklista deklaroval, že nepotrebujem mať špeciálne vyznačený priestor, aby som sa správal ako človek… Promenáda patrí všetkým a mali by sme sa povzniesť nad nezmyselné spory, z ktorých evidentne profituje niekto iný.

 

A občan to nebude…

Ružinovský starosta informuje o tom, čo mu vyšlo a čo nie

06.09.2018

Voľby sú v plnom prúde a kandidáti na primátora, starostov a poslancov na nás vyskakujú zo všetkých strán. Výnimkou nie je ani komunálna stálica Ružinova, starosta Dušan Pekár. O Dušanovi viac »

Bratislava – zasľúbený raj pre skládky

16.05.2018

Prečo sa nelegálnym skládkam v Bratislave tak darí? Nielen šéf OLO, ale aj poslanec Buocik má blízko k Vassal EKO Nelegálna skládka v Podunajských Biskupiciach je témou, ktorú dúfam neumlčí viac »

Máme na Slovensku ďalšiu kauzu „Váhostav“ na český spôsob?

12.06.2017

Máme to tu opäť. Jedna z najväčších káuz, ktorá zamávala Slovenskom bola kauza Váhostavu. Asi ju netreba bližšie približovať. Množstvo nevyplatených faktúr pre dodávateľov, živnostníkov, viac »

zeman, kiska, prezident

ČSSD ustúpila Zemanovi, v spore o šéfa diplomacie vyhral

19.09.2018 10:00

Na tento post navrhli terajšieho námestníka ministra zahraničných vecí Tomáša Petříčka (ČSSD).

Imrán Chán

Pakistanský premiér Imrán Chán je na návšteve Saudskej Arábie

19.09.2018 09:53

Ide o jeho prvú zahraničnú cestu, odkedy sa 18. augusta ujal funkcie.

Maduro

Nicolás Maduro zrejme nevycestuje na stretnutie OSN, bojí sa o život

19.09.2018 09:23

Politik vyhlásil, že oponenti podporovaní USA stále vyhľadávajú príležitosti na jeho odstránenie.

Heiko Maas

Šéf nemeckého zahraničia Maas: Referendum je historická šanca pre Macedóncov

19.09.2018 09:20

Referendum o zmene názvu krajiny je "historickou šancou" pre Macedóncov, povedal nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas.

petermurgas

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 17349x
Priemerná čítanosť článkov: 4337x

Autor blogu

Kategórie