Založ si blog

Kto potrebuje znepriateliť chodcov a cyklistov?

Za všetkým hľadaj peniaze hovorí stará múdrosť. V tejto dobe by som to aktualizoval – Za všetkým hľadaj profit. Ak sa niečo zomelie na politickej scéne je nutné za tým hľadať niekoho, kto zo vzniknutej situácie bude ťažiť. To isté mi napadlo, keď mi na FB vyskočilo vyhlásenie cyklokoalície, v ktorom sa jej predstavitelia silno rozčuľovali, že im Ja a Ty zrušilo cyklotrasu, priam až medzinárodného významu. Dokonca na to zákerne využili na to smrť novinára Kuciaka a pod rúškom prebiehajúcich  demonštrácií vymazali značenie z povrchu promenádneho.

 

Aktivistov z Cyklokoalície som si doteraz vážil pre ich čistý a jasný úmysel – podporovať cyklodopravu v Bratislave, poukázať na benefity a vyvolať rokovania so zodpovednými na tému bicykel v meste. Nečakal som, že ich ego narastie až do takýchto obludných rozmerov a budú sa snažiť všetkým vnucovať svoj názor a dokonca robiť nátlak, aby sme už iný dopravný prostriedok ako bicykel, v Bratislave nikdy nepoužili. Nečakal som, že sa začnú vyvyšovať nad všetkých – nad šoférov, nad MHD, nad nás chodcov. Neviem, kedy sa im toto stalo, že dokonca prezentujú vykonštruované jednostranné stanoviská, v ktorých neváhajú zneužívať tak vážnu vec, akou zabitie človeka určite je. Prečo nenapíšu, že boli pri spoločných rokovaniach s mestom, s developerom aj s ostatnými kompetentnými a dohodli sa. Prečo nepovedia, že na meste je už odborníkmi kompletne vypracovaná štúdia na vybudovanie plnohodnotnej cyklotrasy.

 

Prečo majú potrebu zavádzať, rozpútavať nenávisť a pľuť síru všade naokolo? Za všetkým hľadaj profit… Kto potrebuje rozoštvávať obyvateľov, ktorých nedávno zomkli všetky hrozné udalosti, ktoré sa stali? Kto chce zamerať pozornosť na takú malichernosť, áno malichernosť, že promenáda bude zmiešaným priestorom nás všetkých? Komu to padne na úžitok, že ďalšia relatívne veľká skupina ľudí vyjde v stredu do ulíc a bude protestovať proti niečomu tak absurdnému. Išli by sme, my chodci, do ulíc, keby celú promenádu vyznačili ako cyklistickú trasu (a vtedy by sa už dalo hovoriť o trase medzinárodného významu)? Zas je na koni pištiaca menšina a mlčiaca väčšina je a bude ako vždy ticho. Nechápe, že práve toto hrá niekomu do kariet už niekoľko desiatok rokov.

 

Nevyužívam bicykel celoročne, ale keď je pekne a v práci nemám dohodnuté stretnutie, tak sa rád preveziem na biku. Ak sa ponáhľam idem po ceste a dovolím si tvrdiť, že ohľaduplnosť šoférov k nám cyklistom je podstatne vyššia. Ak sa neponáhľam, idem striedavo po ceste aj po chodníkoch a vtedy som ja ohľaduplný k chodcom. Nemám s tým žiaden zásadný problém a som s tým úplne v pohode.

Píšem to sem preto, aby som ako chodec aj cyklista deklaroval, že nepotrebujem mať špeciálne vyznačený priestor, aby som sa správal ako človek… Promenáda patrí všetkým a mali by sme sa povzniesť nad nezmyselné spory, z ktorých evidentne profituje niekto iný.

 

A občan to nebude…

Bratislava – zasľúbený raj pre skládky

16.05.2018

Prečo sa nelegálnym skládkam v Bratislave tak darí? Nielen šéf OLO, ale aj poslanec Buocik má blízko k Vassal EKO Nelegálna skládka v Podunajských Biskupiciach je témou, ktorú dúfam neumlčí viac »

Poslanec Buocik plače na nesprávnom hrobe

02.03.2018

Na Facebooku mi minulý týždeň vyskočil sponzorovaný príspevok od bratislavského poslanca za Most-Híd Jána Buocika, v ktorom vyjadruje ľútosť nad obeťami nechvalne známeho železničného viac »

Zememerač a poslanec Ján Buocik

09.02.2018

Mestský poslanec pán Mgr. Ján Buocik sa rád angažuje v boji proti prehusťovaniu verejného priestoru. Okrem verbálnych vyjadrení túto bohu (a ľudu!) milú činnosť podporil aj petíciou a kde viac »

Mochovce

Zavážať jadrové palivo do Mochoviec chcú v I. štvrťroku 2019

17.07.2018 13:17

Dostavba tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce mierne pokročila aj v druhom kvartáli tohto roka.

ZTE, smartfón, CSX

Americké sankcie voči čínskej ZTE narobili problémy na celom svete

17.07.2018 13:12

Krátkodobý americký zákaz obchodovania s čínskym výrobcom telekomunikačných zariadení ZTE spôsobil problémy bezdrôtovým operátorom.

Pussy Riot

Súd nariadil Rusku zaplatiť Pussy Riot za porušenie práva na spravodlivý proces

17.07.2018 13:11

K vyneseniu rozsudku došlo len deň po tom, ako bola iná štvorica členov Pussy Riot odsúdená na 15 dní väzenia za prienik na hraciu plochu štadióna v Lužnikách.

Platba cez internet

Aj pri online predaji si treba dať pozor na podvodníkov

17.07.2018 13:00

Cez internetové bazáre predávajú svoje nepotrebné veci tisíce ľudí.

petermurgas

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 38100x
Priemerná čítanosť článkov: 7620x

Autor blogu

Kategórie