Založ si blog

Kto potrebuje znepriateliť chodcov a cyklistov?

Za všetkým hľadaj peniaze hovorí stará múdrosť. V tejto dobe by som to aktualizoval – Za všetkým hľadaj profit. Ak sa niečo zomelie na politickej scéne je nutné za tým hľadať niekoho, kto zo vzniknutej situácie bude ťažiť. To isté mi napadlo, keď mi na FB vyskočilo vyhlásenie cyklokoalície, v ktorom sa jej predstavitelia silno rozčuľovali, že im Ja a Ty zrušilo cyklotrasu, priam až medzinárodného významu. Dokonca na to zákerne využili na to smrť novinára Kuciaka a pod rúškom prebiehajúcich  demonštrácií vymazali značenie z povrchu promenádneho.

 

Aktivistov z Cyklokoalície som si doteraz vážil pre ich čistý a jasný úmysel – podporovať cyklodopravu v Bratislave, poukázať na benefity a vyvolať rokovania so zodpovednými na tému bicykel v meste. Nečakal som, že ich ego narastie až do takýchto obludných rozmerov a budú sa snažiť všetkým vnucovať svoj názor a dokonca robiť nátlak, aby sme už iný dopravný prostriedok ako bicykel, v Bratislave nikdy nepoužili. Nečakal som, že sa začnú vyvyšovať nad všetkých – nad šoférov, nad MHD, nad nás chodcov. Neviem, kedy sa im toto stalo, že dokonca prezentujú vykonštruované jednostranné stanoviská, v ktorých neváhajú zneužívať tak vážnu vec, akou zabitie človeka určite je. Prečo nenapíšu, že boli pri spoločných rokovaniach s mestom, s developerom aj s ostatnými kompetentnými a dohodli sa. Prečo nepovedia, že na meste je už odborníkmi kompletne vypracovaná štúdia na vybudovanie plnohodnotnej cyklotrasy.

 

Prečo majú potrebu zavádzať, rozpútavať nenávisť a pľuť síru všade naokolo? Za všetkým hľadaj profit… Kto potrebuje rozoštvávať obyvateľov, ktorých nedávno zomkli všetky hrozné udalosti, ktoré sa stali? Kto chce zamerať pozornosť na takú malichernosť, áno malichernosť, že promenáda bude zmiešaným priestorom nás všetkých? Komu to padne na úžitok, že ďalšia relatívne veľká skupina ľudí vyjde v stredu do ulíc a bude protestovať proti niečomu tak absurdnému. Išli by sme, my chodci, do ulíc, keby celú promenádu vyznačili ako cyklistickú trasu (a vtedy by sa už dalo hovoriť o trase medzinárodného významu)? Zas je na koni pištiaca menšina a mlčiaca väčšina je a bude ako vždy ticho. Nechápe, že práve toto hrá niekomu do kariet už niekoľko desiatok rokov.

 

Nevyužívam bicykel celoročne, ale keď je pekne a v práci nemám dohodnuté stretnutie, tak sa rád preveziem na biku. Ak sa ponáhľam idem po ceste a dovolím si tvrdiť, že ohľaduplnosť šoférov k nám cyklistom je podstatne vyššia. Ak sa neponáhľam, idem striedavo po ceste aj po chodníkoch a vtedy som ja ohľaduplný k chodcom. Nemám s tým žiaden zásadný problém a som s tým úplne v pohode.

Píšem to sem preto, aby som ako chodec aj cyklista deklaroval, že nepotrebujem mať špeciálne vyznačený priestor, aby som sa správal ako človek… Promenáda patrí všetkým a mali by sme sa povzniesť nad nezmyselné spory, z ktorých evidentne profituje niekto iný.

 

A občan to nebude…

Poslanec Buocik plače na nesprávnom hrobe

02.03.2018

Na Facebooku mi minulý týždeň vyskočil sponzorovaný príspevok od bratislavského poslanca za Most-Híd Jána Buocika, v ktorom vyjadruje ľútosť nad obeťami nechvalne známeho železničného viac »

Zememerač a poslanec Ján Buocik

09.02.2018

Mestský poslanec pán Mgr. Ján Buocik sa rád angažuje v boji proti prehusťovaniu verejného priestoru. Okrem verbálnych vyjadrení túto bohu (a ľudu!) milú činnosť podporil aj petíciou a kde viac »

Máme na Slovensku ďalšiu kauzu „Váhostav“ na český spôsob?

12.06.2017

Máme to tu opäť. Jedna z najväčších káuz, ktorá zamávala Slovenskom bola kauza Váhostavu. Asi ju netreba bližšie približovať. Množstvo nevyplatených faktúr pre dodávateľov, živnostníkov, viac »

India zznásilnenie guru Bapu

Indický súd uznal vinným zo znásilnenia známeho duchovného vodcu

25.04.2018 09:32

Súd dospel k záveru, že sedemdesiatsedemročný Bapu v roku 2013 znásilnil šestnásťročné dievča v Ášrame - na mieste duchovného rozjímania.

Trump

Sudca nariadil Trumpovi obnoviť program na ochranu mladých imigrantov

25.04.2018 09:18

Federálny sudca John D. Bates z hlavného mesta Washington vo verdikte uviedol, že rozhodnutie zrušiť program známy pod skratkou DACA bolo "nezákonné".

peniaze, euro, eurá, sporenie, dane, odvody, kalkulačka

Rozpočet v roku 2020 chce mať vláda vyrovnaný, ale cestu k nemu spomalí

25.04.2018 09:18

Na nasledujúci rok bude naplánovaný schodok verejných financií 0,32 % HDP a v rokoch 2020 a 2021 očakáva štát vyrovnané hospodárenie.

Jozef Viskupič

Viskupič vyzval kontrolóra Trnavy, aby sa vzdal "nemorálnej" odmeny

25.04.2018 08:56

Vladimír Krátky pôsobil v predstavenstve spoločnosti Letisko Piešťany v rokoch 2009 – 2012, dnes sa súdnou cestou domáha vyplatenia asi 50-tisíc eur.

petermurgas

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 33870x
Priemerná čítanosť článkov: 8468x

Autor blogu

Kategórie