Založ si blog

Poslanec Buocik plače na nesprávnom hrobe

Na Facebooku mi minulý týždeň vyskočil sponzorovaný príspevok od bratislavského poslanca za Most-Híd Jána Buocika, v ktorom vyjadruje ľútosť nad obeťami nechvalne známeho železničného priecestia pri nákupnom centre Pharos.

 

Developeri zasa niečo nasľubovali a nesplnili a komunálni politici, spolu so svojimi úradníkmi, ako je na Slovensku zvykom, len bezradne krčia ramenami a prehadzujú si zodpovednosť z jedného úradu na druhý. Ten, kto trpí je samozrejme zasa len občan a vodič.

Poslanec Buocik problém správne pomenoval, no zabudol dodať niekoľko podstatných faktov. Ako sa píše aj v článku SME, za firmou, ktorá dostavbu cesty sľubovala stojí zaujímavá dvojica oligarchov, Juraj Široký a Štefan Czucz. Kým prvého z nich pozná asi každý,. Meno druhého je známe hlavne v maďarskej komunite. Ide o mimoriadne bohatého a vplyvného človeka, ktorého prepojenia na politické špičky strany Most-Híd sú dobre opísané v tomto článku TRENDu ešte z roku 2012. Všimnite si aj ilustračnú fotografiu s vizualizáciou, vtedy ešte len plánovaného, Pharosu aj so sľubovanými dopravnými napojeniami. Veľkopodnikateľ Czucz je tým dôvodom a príčinou, prečo ľudia stoja na križovatke Trnavskej a Ivánskej nekonečný čas v zápchach a riskujú svoje životy pre prejazde cez predmetné železničné priecestie. Poslanec Buocik teda plače na nesprávnom hrobe. Namiesto vypisovania na svojej miniatúrnej facebookovej stránke mal zasiahnuť vtedy, keď toto svinstvo vznikalo.

Ako poslanec za Most-Híd predsa dobre vie, že strana má s pánom Czuczom nadštandardné vzťahy. Ako bývalý zástupca starostu mestskej časti Ružinov, ktorý bol zodpovedný, mimo iné aj za výstavbu a územný plán, mohol žiadať od developera oveľa väčšie záruky. Jeho stranícka príslušnosť by mu určite pri vyjednávaniach pomohla. Takže pán poslanec Buocik. Niekedy netreba vyplakávať a radšej sa treba poriadne poobzerať okolo seba a hlavne nazrieť do vlastnej kuchyne. Boli by ste prekvapený, aké ingrediencie by sa tam dali nájsť.

Bratislava – zasľúbený raj pre skládky

16.05.2018

Prečo sa nelegálnym skládkam v Bratislave tak darí? Nielen šéf OLO, ale aj poslanec Buocik má blízko k Vassal EKO Nelegálna skládka v Podunajských Biskupiciach je témou, ktorú dúfam neumlčí viac »

Kto potrebuje znepriateliť chodcov a cyklistov?

20.03.2018

Za všetkým hľadaj peniaze hovorí stará múdrosť. V tejto dobe by som to aktualizoval – Za všetkým hľadaj profit. Ak sa niečo zomelie na politickej scéne je nutné za tým hľadať niekoho, viac »

Zememerač a poslanec Ján Buocik

09.02.2018

Mestský poslanec pán Mgr. Ján Buocik sa rád angažuje v boji proti prehusťovaniu verejného priestoru. Okrem verbálnych vyjadrení túto bohu (a ľudu!) milú činnosť podporil aj petíciou a kde viac »

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

zrútenie most USA Miami

840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

19.08.2018 20:14

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie.

pocasie, teplo, mesto

Slovensko čakajú ďalšie horúce dni, meteorológovia vydali výstrahy

19.08.2018 19:48

Horúčavy potrápia Slovensko aj budúci týždeň.

Irán očami cyklocestovateľa, Oliver a Janka - cycle2inspire

Je to snaha o prevrat a neuspeje, komentuje Teherán americkú 'akčnú skupinu'

19.08.2018 19:08

Akčná skupina, ktorú vytvorila vláda USA na koordináciu svojej politiky voči Teheránu, nezvrhne iránsku vládu, uviedol v iránsky minister zahraničných vecí.

petermurgas

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 38391x
Priemerná čítanosť článkov: 7678x

Autor blogu

Kategórie