Založ si blog

Poslanec Buocik plače na nesprávnom hrobe

Na Facebooku mi minulý týždeň vyskočil sponzorovaný príspevok od bratislavského poslanca za Most-Híd Jána Buocika, v ktorom vyjadruje ľútosť nad obeťami nechvalne známeho železničného priecestia pri nákupnom centre Pharos.

 

Developeri zasa niečo nasľubovali a nesplnili a komunálni politici, spolu so svojimi úradníkmi, ako je na Slovensku zvykom, len bezradne krčia ramenami a prehadzujú si zodpovednosť z jedného úradu na druhý. Ten, kto trpí je samozrejme zasa len občan a vodič.

Poslanec Buocik problém správne pomenoval, no zabudol dodať niekoľko podstatných faktov. Ako sa píše aj v článku SME, za firmou, ktorá dostavbu cesty sľubovala stojí zaujímavá dvojica oligarchov, Juraj Široký a Štefan Czucz. Kým prvého z nich pozná asi každý,. Meno druhého je známe hlavne v maďarskej komunite. Ide o mimoriadne bohatého a vplyvného človeka, ktorého prepojenia na politické špičky strany Most-Híd sú dobre opísané v tomto článku TRENDu ešte z roku 2012. Všimnite si aj ilustračnú fotografiu s vizualizáciou, vtedy ešte len plánovaného, Pharosu aj so sľubovanými dopravnými napojeniami. Veľkopodnikateľ Czucz je tým dôvodom a príčinou, prečo ľudia stoja na križovatke Trnavskej a Ivánskej nekonečný čas v zápchach a riskujú svoje životy pre prejazde cez predmetné železničné priecestie. Poslanec Buocik teda plače na nesprávnom hrobe. Namiesto vypisovania na svojej miniatúrnej facebookovej stránke mal zasiahnuť vtedy, keď toto svinstvo vznikalo.

Ako poslanec za Most-Híd predsa dobre vie, že strana má s pánom Czuczom nadštandardné vzťahy. Ako bývalý zástupca starostu mestskej časti Ružinov, ktorý bol zodpovedný, mimo iné aj za výstavbu a územný plán, mohol žiadať od developera oveľa väčšie záruky. Jeho stranícka príslušnosť by mu určite pri vyjednávaniach pomohla. Takže pán poslanec Buocik. Niekedy netreba vyplakávať a radšej sa treba poriadne poobzerať okolo seba a hlavne nazrieť do vlastnej kuchyne. Boli by ste prekvapený, aké ingrediencie by sa tam dali nájsť.

Kto potrebuje znepriateliť chodcov a cyklistov?

20.03.2018

Za všetkým hľadaj peniaze hovorí stará múdrosť. V tejto dobe by som to aktualizoval – Za všetkým hľadaj profit. Ak sa niečo zomelie na politickej scéne je nutné za tým hľadať niekoho, viac »

Zememerač a poslanec Ján Buocik

09.02.2018

Mestský poslanec pán Mgr. Ján Buocik sa rád angažuje v boji proti prehusťovaniu verejného priestoru. Okrem verbálnych vyjadrení túto bohu (a ľudu!) milú činnosť podporil aj petíciou a kde viac »

Máme na Slovensku ďalšiu kauzu „Váhostav“ na český spôsob?

12.06.2017

Máme to tu opäť. Jedna z najväčších káuz, ktorá zamávala Slovenskom bola kauza Váhostavu. Asi ju netreba bližšie približovať. Množstvo nevyplatených faktúr pre dodávateľov, živnostníkov, viac »

Kiska, Drucker

Pozrite si krátke profily ľudí, ktorí onedlho zasadnú do ministerských kresiel

21.03.2018 19:02

Prezident novú vládu vymenuje vo štvrtok.

kiska, kalavská

Kalavská? Názory zdravotníkov sa rozchádzajú

21.03.2018 18:53

Nominácia Andrey Kalavskej na post ministerky zdravotníctva prekvapila zdravotné sestry.

ministerstvo zdravotnictva, tomáš drucker, minister

Drucker tvrdí, že sa bude radiť

21.03.2018 18:45

Zo Slovenskej pošty do kresla ministra zdravotníctva a následne nečakaný presun do silového rezortu ako šéf ministerstva vnútra.

Iran Protests

Taliani vyšli do ulíc. Protestujú proti mafii

21.03.2018 18:43

Iniciátorom podujatia bol farár Luigi Ciotti, ktorého hnutie Libera sa už roky snaží bojovať proti zločineckým skupinám.

petermurgas

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 29515x
Priemerná čítanosť článkov: 7379x

Autor blogu

Kategórie