Založ si blog

Zememerač a poslanec Ján Buocik

Mestský poslanec pán Mgr. Ján Buocik sa rád angažuje v boji proti prehusťovaniu verejného priestoru. Okrem verbálnych vyjadrení túto bohu (a ľudu!) milú činnosť podporil aj petíciou a kde len môže, tam rozpráva o zlých developeroch a bezbranných občanoch, ktorým je upierané sväté právo na voľné plochy a mestskú zeleň. Nuž ale ako to pri právnikoch býva, jedno hovoria, celkom iné si v skutočnosti myslia a úplne iné robia. Asi to bola vycibrenosť získaná pri simulovaných súdnych sporoch, kde nejde o to, čo je pravda, alebo zvyk z jeho rodnej Považskej Bystrice, kde komunisti nenechali kameň na kameni, ale náš pán Mgr. Boucik sa rozhodol problém so zahusťovaním v mestskej časti Ružinov vyriešiť „od gruntu.“

K svojej pôvodnej profesii si pridal aj zememeračstvo a na stavbu svojho nového rodinného sídla si odrezal kusisko zo susedného pozemku patriaceho Mestskej polícii. Ale poďme poporiadku.

V marci 2014 vydal starosta Mestskej časti Ružinov Dušan Pekár územné rozhodnutie o povolení pre výstavbu „rodinného domu Slivka“ pre manželov Jána a Moniku Buocikových. Presne v tom istom období pôsobil Ján Buocik ako vicestarosta Ružinova a v jeho kompetencii bol aj stavebný úrad.  K rozhodnutiu bol priložený aj nákres stavby.

 

 

So samotnou stavbou si dali manželia Buocikovci trocha načas. Zrejme bolo treba najprv „zohnať“ financie. Ale keď už začali, tak poriadne. Na tejto fotografii z konca minulého roka je vidieť, ako blízko je stavba budove v ktorej sídli Mestská polícia. Je evidentné, že sa jej takmer dotýka.

 

A teraz si porovnajme, ako územie vyzeralo pred začatím stavby.

 

 

Keď si vezmeme ako referenčný bod stĺp verejného osvetlenia, tak je evidentné, že pán poslanec Buocik si stavbu vymeral ďaleko za to, čo bolo v pôvodnom stavebnom povolení. Nielenže zabral niekoľko desiatok metrov štvorcových voľnej plochy, ale ide o pozemok na ktorom sa nachádza budova Mestskej polície, ktorá spadá pod vedenie hlavného mesta Bratislavy, kde je Ján Buocik poslanec.

Tak teraz skutočne neviem…Buď si to pán Ján Buocik, v to čase vicestarosta Ružinova zodpovedný za stavebný úrad nejako „vybavil“. Alebo má starosta Pekár taký chaos na úrade, že nevie, čo samu deje v jeho mestskej časti, alebo je vedenie danej stanice mestskej polície úplne hluché a slepé.

V každom prípade, ak by pán poslanec Buocik myslel svoj boj proti zahusťovaniu vážne, tak by sa snažil, aby sa z tejto, zrejme nevyužívanej, časti pozemku stal park, alebo ihrisko pre deti. Jednoducho čokoľvek, len nie súčasť jeho rodinného sídla.

Máme na Slovensku ďalšiu kauzu „Váhostav“ na český spôsob?

12.06.2017

Máme to tu opäť. Jedna z najväčších káuz, ktorá zamávala Slovenskom bola kauza Váhostavu. Asi ju netreba bližšie približovať. Množstvo nevyplatených faktúr pre dodávateľov, živnostníkov, viac »

žobrák, bezdomovec

Česká polícia preveruje incident s bezdomovcami na zjazde ČSSD

19.02.2018 16:39

Proti bezdomovcom sprej z korenia údajne použil Štěpán Kotrba, ktorý bol akreditovaný za Český rozhlas. Rozhlas s ním po incidente spoluprácu ukončil.

Dmitrij Peskov

Kremeľ spochybňuje obvinenia zo zasahovania do volieb v USA

19.02.2018 16:25

Kremeľ považuje tzv. Muellerovu správu o údajnom ruskom zasahovaní do volieb v USA za "neopodstatnenú, nespravodlivú a nesúhlasí s ňou".

Zobor vrch lanovka Nitra

Zničí cirkev chránený Zobor komerciou?

19.02.2018 16:00

Zelený kopec nad Nitrou, ktorý sa stal obľúbeným miestom vychádzok, ale aj športovania, má preťať lanovka.

predsedníctvo, logo, EÚ, Lajčák

NKÚ: Slovensko zvládlo predsedníctvo úspešne, zistili sa však aj porušenia

19.02.2018 15:47

Predsedníctvo Slovenska v Rade Európskej únie (SK PRES) bolo úspešne zvládnuté, kontrolóri však odhalili nedostatky v účtovníctve, či pri verejnom obstarávaní.

petermurgas

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 18147x
Priemerná čítanosť článkov: 9074x

Autor blogu

Kategórie