Založ si blog

Zememerač a poslanec Ján Buocik

Mestský poslanec pán Mgr. Ján Buocik sa rád angažuje v boji proti prehusťovaniu verejného priestoru. Okrem verbálnych vyjadrení túto bohu (a ľudu!) milú činnosť podporil aj petíciou a kde len môže, tam rozpráva o zlých developeroch a bezbranných občanoch, ktorým je upierané sväté právo na voľné plochy a mestskú zeleň. Nuž ale ako to pri právnikoch býva, jedno hovoria, celkom iné si v skutočnosti myslia a úplne iné robia. Asi to bola vycibrenosť získaná pri simulovaných súdnych sporoch, kde nejde o to, čo je pravda, alebo zvyk z jeho rodnej Považskej Bystrice, kde komunisti nenechali kameň na kameni, ale náš pán Mgr. Boucik sa rozhodol problém so zahusťovaním v mestskej časti Ružinov vyriešiť „od gruntu.“

K svojej pôvodnej profesii si pridal aj zememeračstvo a na stavbu svojho nového rodinného sídla si odrezal kusisko zo susedného pozemku patriaceho Mestskej polícii. Ale poďme poporiadku.

V marci 2014 vydal starosta Mestskej časti Ružinov Dušan Pekár územné rozhodnutie o povolení pre výstavbu „rodinného domu Slivka“ pre manželov Jána a Moniku Buocikových. Presne v tom istom období pôsobil Ján Buocik ako vicestarosta Ružinova a v jeho kompetencii bol aj stavebný úrad.  K rozhodnutiu bol priložený aj nákres stavby.

 

 

So samotnou stavbou si dali manželia Buocikovci trocha načas. Zrejme bolo treba najprv „zohnať“ financie. Ale keď už začali, tak poriadne. Na tejto fotografii z konca minulého roka je vidieť, ako blízko je stavba budove v ktorej sídli Mestská polícia. Je evidentné, že sa jej takmer dotýka.

 

A teraz si porovnajme, ako územie vyzeralo pred začatím stavby.

 

 

Keď si vezmeme ako referenčný bod stĺp verejného osvetlenia, tak je evidentné, že pán poslanec Buocik si stavbu vymeral ďaleko za to, čo bolo v pôvodnom stavebnom povolení. Nielenže zabral niekoľko desiatok metrov štvorcových voľnej plochy, ale ide o pozemok na ktorom sa nachádza budova Mestskej polície, ktorá spadá pod vedenie hlavného mesta Bratislavy, kde je Ján Buocik poslanec.

Tak teraz skutočne neviem…Buď si to pán Ján Buocik, v to čase vicestarosta Ružinova zodpovedný za stavebný úrad nejako „vybavil“. Alebo má starosta Pekár taký chaos na úrade, že nevie, čo samu deje v jeho mestskej časti, alebo je vedenie danej stanice mestskej polície úplne hluché a slepé.

V každom prípade, ak by pán poslanec Buocik myslel svoj boj proti zahusťovaniu vážne, tak by sa snažil, aby sa z tejto, zrejme nevyužívanej, časti pozemku stal park, alebo ihrisko pre deti. Jednoducho čokoľvek, len nie súčasť jeho rodinného sídla.

Bratislava – zasľúbený raj pre skládky

16.05.2018

Prečo sa nelegálnym skládkam v Bratislave tak darí? Nielen šéf OLO, ale aj poslanec Buocik má blízko k Vassal EKO Nelegálna skládka v Podunajských Biskupiciach je témou, ktorú dúfam neumlčí viac »

Kto potrebuje znepriateliť chodcov a cyklistov?

20.03.2018

Za všetkým hľadaj peniaze hovorí stará múdrosť. V tejto dobe by som to aktualizoval – Za všetkým hľadaj profit. Ak sa niečo zomelie na politickej scéne je nutné za tým hľadať niekoho, viac »

Poslanec Buocik plače na nesprávnom hrobe

02.03.2018

Na Facebooku mi minulý týždeň vyskočil sponzorovaný príspevok od bratislavského poslanca za Most-Híd Jána Buocika, v ktorom vyjadruje ľútosť nad obeťami nechvalne známeho železničného viac »

utečenci, Grécko

Španielsko počas víkendu zachránilo vyše 500 migrantov

27.05.2018 19:30

Počet migrantov, ktorí sa plavia cez Stredozemné more do Španielska, v posledných rokoch výrazne vzrástol, zatiaľ čo poklesol ich prílev do Talianska a Grécka.

Jemen, americké námorníctvo

Americké vojenské lode preplávali okolo sporných čínskych ostrovov

27.05.2018 18:31

Čína udalosť označila za provokáciu.

parlament,

SNS a Smer predložili nové pravidlá pre strany, určujú aj limity na členov

27.05.2018 18:03

Právna norma má zaviesť požiadavku na obsah kandidačných listín pre voľby do Národnej rady SR a Európskeho parlamentu.

afd, berlín

V Berlíne vyšli do ulíc tisíce prívržencov i odporcov AfD

27.05.2018 16:23

Na bezpečnosť dohliada približne 2 000 policajtov, zatiaľ však nebolo hlásené žiadne významnejšie narušenie.

petermurgas

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 37306x
Priemerná čítanosť článkov: 7461x

Autor blogu

Kategórie