Založ si blog

Zememerač a poslanec Ján Buocik

Mestský poslanec pán Mgr. Ján Buocik sa rád angažuje v boji proti prehusťovaniu verejného priestoru. Okrem verbálnych vyjadrení túto bohu (a ľudu!) milú činnosť podporil aj petíciou a kde len môže, tam rozpráva o zlých developeroch a bezbranných občanoch, ktorým je upierané sväté právo na voľné plochy a mestskú zeleň. Nuž ale ako to pri právnikoch býva, jedno hovoria, celkom iné si v skutočnosti myslia a úplne iné robia. Asi to bola vycibrenosť získaná pri simulovaných súdnych sporoch, kde nejde o to, čo je pravda, alebo zvyk z jeho rodnej Považskej Bystrice, kde komunisti nenechali kameň na kameni, ale náš pán Mgr. Boucik sa rozhodol problém so zahusťovaním v mestskej časti Ružinov vyriešiť „od gruntu.“

K svojej pôvodnej profesii si pridal aj zememeračstvo a na stavbu svojho nového rodinného sídla si odrezal kusisko zo susedného pozemku patriaceho Mestskej polícii. Ale poďme poporiadku.

V marci 2014 vydal starosta Mestskej časti Ružinov Dušan Pekár územné rozhodnutie o povolení pre výstavbu „rodinného domu Slivka“ pre manželov Jána a Moniku Buocikových. Presne v tom istom období pôsobil Ján Buocik ako vicestarosta Ružinova a v jeho kompetencii bol aj stavebný úrad.  K rozhodnutiu bol priložený aj nákres stavby.

 

 

So samotnou stavbou si dali manželia Buocikovci trocha načas. Zrejme bolo treba najprv „zohnať“ financie. Ale keď už začali, tak poriadne. Na tejto fotografii z konca minulého roka je vidieť, ako blízko je stavba budove v ktorej sídli Mestská polícia. Je evidentné, že sa jej takmer dotýka.

 

A teraz si porovnajme, ako územie vyzeralo pred začatím stavby.

 

 

Keď si vezmeme ako referenčný bod stĺp verejného osvetlenia, tak je evidentné, že pán poslanec Buocik si stavbu vymeral ďaleko za to, čo bolo v pôvodnom stavebnom povolení. Nielenže zabral niekoľko desiatok metrov štvorcových voľnej plochy, ale ide o pozemok na ktorom sa nachádza budova Mestskej polície, ktorá spadá pod vedenie hlavného mesta Bratislavy, kde je Ján Buocik poslanec.

Tak teraz skutočne neviem…Buď si to pán Ján Buocik, v to čase vicestarosta Ružinova zodpovedný za stavebný úrad nejako „vybavil“. Alebo má starosta Pekár taký chaos na úrade, že nevie, čo samu deje v jeho mestskej časti, alebo je vedenie danej stanice mestskej polície úplne hluché a slepé.

V každom prípade, ak by pán poslanec Buocik myslel svoj boj proti zahusťovaniu vážne, tak by sa snažil, aby sa z tejto, zrejme nevyužívanej, časti pozemku stal park, alebo ihrisko pre deti. Jednoducho čokoľvek, len nie súčasť jeho rodinného sídla.

Bratislava – zasľúbený raj pre skládky

16.05.2018

Prečo sa nelegálnym skládkam v Bratislave tak darí? Nielen šéf OLO, ale aj poslanec Buocik má blízko k Vassal EKO Nelegálna skládka v Podunajských Biskupiciach je témou, ktorú dúfam neumlčí viac »

Kto potrebuje znepriateliť chodcov a cyklistov?

20.03.2018

Za všetkým hľadaj peniaze hovorí stará múdrosť. V tejto dobe by som to aktualizoval – Za všetkým hľadaj profit. Ak sa niečo zomelie na politickej scéne je nutné za tým hľadať niekoho, viac »

Poslanec Buocik plače na nesprávnom hrobe

02.03.2018

Na Facebooku mi minulý týždeň vyskočil sponzorovaný príspevok od bratislavského poslanca za Most-Híd Jána Buocika, v ktorom vyjadruje ľútosť nad obeťami nechvalne známeho železničného viac »

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

zrútenie most USA Miami

840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

19.08.2018 20:14

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie.

pocasie, teplo, mesto

Slovensko čakajú ďalšie horúce dni, meteorológovia vydali výstrahy

19.08.2018 19:48

Horúčavy potrápia Slovensko aj budúci týždeň.

Irán očami cyklocestovateľa, Oliver a Janka - cycle2inspire

Je to snaha o prevrat a neuspeje, komentuje Teherán americkú 'akčnú skupinu'

19.08.2018 19:08

Akčná skupina, ktorú vytvorila vláda USA na koordináciu svojej politiky voči Teheránu, nezvrhne iránsku vládu, uviedol v iránsky minister zahraničných vecí.

petermurgas

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 38392x
Priemerná čítanosť článkov: 7678x

Autor blogu

Kategórie