Založ si blog

Lanovka ponad Dunaj nebude mať pre Bratislavu veľký význam

Investor HB Reavis predstavil projekt lanovky cez Dunaj ktorú neskôr premenoval na Monorail

 

Význam by malo budovanie a rozširovanie električkových tratí. Prvý články o možnej trati ponad Dunaj (lanovka je iba všeobecný názov) z Petržalského nábrežiu ku autobusovej stanici Nivy mi pripomenul Ikarov let. Tomu sa páčilo byť vyššie, chcel poznať slnko no nakoniec mu práve slnko roztopilo jeho voskové krídla. Niekedy je proste lepšie držať sa pri zemi. Ak by sa z plánu prepojiť dva záchytné body stala významná investícia ľahko by sa mohlo stať, že pre ľudí potrebné dopravné riešenia sa posunú. Prednosť by mali rozhodne dostať obchvaty, dobudovanie diaľnic a z mestského pohľadu električkové trate.

To, že si developer nakreslil svoj vlastný sen je pekné, ale nemôže očakávať, že sa sním všetci zhodnú. Hlavne ak je vopred jasné, že lanovka okrem dôležitých lokalít bude spájať aj dve administratívne centrá samotného developera.

Takýto projekt očakáva aj záchytné parkovisko pre ľudí, ktorí si chcú iba vychutnať výhľad. Z dopravného, prepravného hľadiska majú však pre Bratislavu väčší význam mosty. Pri doprave je potrebné si tiež uvedomiť, že prepojenie električky k autobusovej stanici môže vyjsť lacnejšie.

Lanovka, by ako významná investícia bola tiež oslobodená od poplatku za rozvoj, čo pridá na atraktivite a chuti developera. HB reavis nemá podľa mňa všetko dotiahnuté dokonca a dúfam, že tento projekt nebude realizovaný. Pripomína mi to snahu kolonizovať Mars. Pekná myšlienka, žiaľ ešte zbytočná. Developer si musí prv upratať pred vlastným prahom. Ak toto má byť súboj medzi HB reavis a Pentou a J&T, tak dúfam, že prvý spomínaný zmení stratégiu.

Držím im palce pri ďalších projektov a pevne verím, že lanovka je iba zlý vtip.

2_lanovka_investicny-zamer_9-2_reduced-page-001

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

petermurgas

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 4612x
Priemerná čítanosť článkov: 4612x

Autor blogu

Kategórie

Archív