Založ si blog

Lanovka ponad Dunaj nebude mať pre Bratislavu veľký význam

Investor HB Reavis predstavil projekt lanovky cez Dunaj ktorú neskôr premenoval na Monorail

 

Význam by malo budovanie a rozširovanie električkových tratí. Prvý články o možnej trati ponad Dunaj (lanovka je iba všeobecný názov) z Petržalského nábrežiu ku autobusovej stanici Nivy mi pripomenul Ikarov let. Tomu sa páčilo byť vyššie, chcel poznať slnko no nakoniec mu práve slnko roztopilo jeho voskové krídla. Niekedy je proste lepšie držať sa pri zemi. Ak by sa z plánu prepojiť dva záchytné body stala významná investícia ľahko by sa mohlo stať, že pre ľudí potrebné dopravné riešenia sa posunú. Prednosť by mali rozhodne dostať obchvaty, dobudovanie diaľnic a z mestského pohľadu električkové trate.

To, že si developer nakreslil svoj vlastný sen je pekné, ale nemôže očakávať, že sa sním všetci zhodnú. Hlavne ak je vopred jasné, že lanovka okrem dôležitých lokalít bude spájať aj dve administratívne centrá samotného developera.

Takýto projekt očakáva aj záchytné parkovisko pre ľudí, ktorí si chcú iba vychutnať výhľad. Z dopravného, prepravného hľadiska majú však pre Bratislavu väčší význam mosty. Pri doprave je potrebné si tiež uvedomiť, že prepojenie električky k autobusovej stanici môže vyjsť lacnejšie.

Lanovka, by ako významná investícia bola tiež oslobodená od poplatku za rozvoj, čo pridá na atraktivite a chuti developera. HB reavis nemá podľa mňa všetko dotiahnuté dokonca a dúfam, že tento projekt nebude realizovaný. Pripomína mi to snahu kolonizovať Mars. Pekná myšlienka, žiaľ ešte zbytočná. Developer si musí prv upratať pred vlastným prahom. Ak toto má byť súboj medzi HB reavis a Pentou a J&T, tak dúfam, že prvý spomínaný zmení stratégiu.

Držím im palce pri ďalších projektov a pevne verím, že lanovka je iba zlý vtip.

2_lanovka_investicny-zamer_9-2_reduced-page-001

dážď, dáždnik

Máj teplo neprinesie, naopak, začína sa veľkou vodou

29.04.2017 07:00

Oblačnosť, prehánky, vietor a málo slnečného svitu. V takomto duchu nás privíta máj. Z dní predĺženého víkendu bude najteplejší pondelok.

atóm, fyzika

Čínsku štátnu energetickú spoločnosť znepokojuje brexit

28.04.2017 19:43

Odchod Británie z Európskej únie vzbudzuje neistotu pri spolupráci Číny, Británie a Francúzska v oblasti jadrovej energie.

čierna hora, nato

Čierna Hora ratifikovala dokument o členstve v NATO

28.04.2017 19:43

Pred budovou v horskom mestečku Cetinje, kde poslanci zasadali, sa medzitým uskutočnil protest niekoľkých stoviek stúpencov opozície.

Záplavy, Záhorie, Pernek, cesta, voda, povodeň, povodne, záplava

Horský priechod Čertovica je neprejazdný

28.04.2017 19:31

Mnohé cesty v Žilinskom kraji sú pre nepriaznivé počasie a zosuvy pôdy neprejazdné.

petermurgas

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 4770x
Priemerná čítanosť článkov: 4770x

Autor blogu

Kategórie

Archív