Založ si blog

Lanovka ponad Dunaj nebude mať pre Bratislavu veľký význam

Investor HB Reavis predstavil projekt lanovky cez Dunaj ktorú neskôr premenoval na Monorail

 

Význam by malo budovanie a rozširovanie električkových tratí. Prvý články o možnej trati ponad Dunaj (lanovka je iba všeobecný názov) z Petržalského nábrežiu ku autobusovej stanici Nivy mi pripomenul Ikarov let. Tomu sa páčilo byť vyššie, chcel poznať slnko no nakoniec mu práve slnko roztopilo jeho voskové krídla. Niekedy je proste lepšie držať sa pri zemi. Ak by sa z plánu prepojiť dva záchytné body stala významná investícia ľahko by sa mohlo stať, že pre ľudí potrebné dopravné riešenia sa posunú. Prednosť by mali rozhodne dostať obchvaty, dobudovanie diaľnic a z mestského pohľadu električkové trate.

To, že si developer nakreslil svoj vlastný sen je pekné, ale nemôže očakávať, že sa sním všetci zhodnú. Hlavne ak je vopred jasné, že lanovka okrem dôležitých lokalít bude spájať aj dve administratívne centrá samotného developera.

Takýto projekt očakáva aj záchytné parkovisko pre ľudí, ktorí si chcú iba vychutnať výhľad. Z dopravného, prepravného hľadiska majú však pre Bratislavu väčší význam mosty. Pri doprave je potrebné si tiež uvedomiť, že prepojenie električky k autobusovej stanici môže vyjsť lacnejšie.

Lanovka, by ako významná investícia bola tiež oslobodená od poplatku za rozvoj, čo pridá na atraktivite a chuti developera. HB reavis nemá podľa mňa všetko dotiahnuté dokonca a dúfam, že tento projekt nebude realizovaný. Pripomína mi to snahu kolonizovať Mars. Pekná myšlienka, žiaľ ešte zbytočná. Developer si musí prv upratať pred vlastným prahom. Ak toto má byť súboj medzi HB reavis a Pentou a J&T, tak dúfam, že prvý spomínaný zmení stratégiu.

Držím im palce pri ďalších projektov a pevne verím, že lanovka je iba zlý vtip.

2_lanovka_investicny-zamer_9-2_reduced-page-001

Pápež František

Pápež František: Dnes je viac kresťanských mučeníkov ako v staroveku

27.05.2017 15:04

Neľahký boj, ktorý musia robotníci zvádzať v rámci globalizujúcej sa ekonomiky, vyzdvihol v sobotu pápež František počas návštevy oceliarní ILVA v meste Janov.

Egypt

K útoku na koptských kresťanov v Egypte sa prihlásil IS

27.05.2017 13:58

Radikálna organizácia Islamský štát (IS) sa prihlásila k piatkovému útoku na koptských kresťanov v egyptskej provincii Minya. Informovala o tom agentúra Reuters.

Weisenbacher

Weisenbacher: ĽS NS nemala vôbec kandidovať

27.05.2017 12:00

Je nutné sprísniť registráciu strán a zamedziť právu byť volený pre predstaviteľov tých politických subjektov, ktoré už boli rozpustené, myslí si Peter Weisenbacher.

Krajňák

Koaliční poslanci žiadajú zmeny v ÚPN, skončil by aj terajší šéf Správnej rady Krajňák

27.05.2017 11:40

Koaliční poslanci chcú odstrániť nedostatky vo fungovaní Ústavu pamäti národa (ÚPN).

petermurgas

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 4903x
Priemerná čítanosť článkov: 4903x

Autor blogu

Kategórie

Archív